Čištění análních žlázek

Anální (označ. také pachové) žlázy jsou párový orgán, který je umístěný pod ocasem po obou stranách konečníku. Sekret, specifického zápachu, který se v análních žlázkách tvoří, slouží ke komunikaci psů a k označování teritoria. Ten většinou odchází společně se stolicí, někteří psi však mohou mít problémy s ucpáváním. 

Jak to poznáme?

Pes "sáňkuje"

Psa trápí svědivost a otírá tak konečník o zem, tzv. sáňkování. Dále oblast konečníku okusuje a olizuje. V některých případech se může stát, že pes mění svůj pach - celý nepříjemně zapáchá. Bývá s tím spojena svědivost celého těla s vyústěním do zánětu kůže.

Vymačkání žlázek u pejska

Ošetření análních žlázek provádíme i v našem salonu, ale vždy po předchozí domluvě a s  vysvětlením, jak mají fungovat. Vymačkávání žlázek je individuální, dělá se jen, když je to třeba. Většinou s ucpáváním mají problémy malá plemena. Některým psům se mačkají žlázky každý měsíc (nebo každý druhý), někteří nepotřebují tuto péči nikdy. V rámci služeb funguje v salonu poradna pro naše psí parťáky, kdy vysvětlíme, jakými způsoby můžete doma svým psům pomoct, aby se žlázky neucpávaly.