Stříhání drápků

Drápky psů a koček, stejně jako lidské nehty, neustále rostou. A tak jako si i my nehty pravidelně zastřiháváme, je třeba věnovat péči o drápky také našim zvířecím společníkům.

Je však nutné myslet na to, že pro zvířata, která nechápou, že se to celé děje pro jejich dobro, je stříhání drápků poměrně stresující záležitost. Zvláště po neodborném zásahu mohou mít ze stříhání vyloženě fobii. Pokud jsou však na takovéto procedury zvyklí již od mala, zvládají to většinou dobře.

Péče o drápky je důležitá 

Přerostlé drápky se kroutí a tlačí, kočkám navíc brání v pohybu a způsobují jim špatné držení těla. Asi jako kdyby si člověk obul nevhodnou obuv. Jak tedy poznat, že už je třeba drápky zastřihnout? Pokud se pes pohybuje často po tvrdých površích, drápky se samy obrušují. I kočka má schopnost postarat se o své drápky sama, ale pouze pokud má k tomu prostor a pomůcky. Drápky si obrušuje při lezení na stromy nebo na škrabadle. Ve chvíli, kdy však slyšíte, že psovi drápky ťukají o podlahu nebo když se kočce zachytávají o pokrývky, nastává nejvyšší čas drápky zastřihnout.

Abyste svému zvířecímu miláčkovi neublížili, je třeba znát anatomii drápku. Uvnitř je totiž živá tkáň, do které když střihnete, bude to hodně bolet a krvácet. Na stříhání se hodí mít dostatečně ostrý a kvalitní nástroj, abyste neodborným zásahem nezpůsobili více škody než užitku.

Navštivte náš psí salon

Pokud si na zastřižení u svého domácího mazlíčka netroufnete sami, rádi vám s tím pomůžeme. S péčí o psy i kočky máme mnoho zkušeností.