Trimování psů

Srst našich psích domácích mazlíčků je tvořená podsadou a pesíky. Delší chlupy, pesíky, slouží psovi jako ochrana před deštěm. Kratší chlupy, tedy podsada, zajišťují pejskovi funkci výhřevnou a izolační. Je to srst, která se v průběhu roku mění - v zimě je hustší, v létě zase řidší. Ne všechna plemena ale línají tak, aby se tato srst sama a průběžně vyměnila podle ročních období.

Hrubosrstým psům nebo kokršpanělům vlivem šlechtění podsadová srst neustále dorůstá, nelínají tedy v závislosti na okolní teplotě. Ve chvíli, kdy přeroste přes pesíky, se funkčnost srsti rapidně snižuje. Může se tedy dost dobře stát, že pejsek v dešti promokne až na kůži a nachladí se.

Pravidelným trimováním dosáhneme u těchto plemen toho, že přerostlou podsadovou srst mechanicky odstraníme. Vašeho psa to nebolí, právě naopak mu to uleví od svědění, které způsobují právě staré chlupy.

Kdy je vhodné trimovat psa?

Je potřeba, aby si pejsek na trimování zvykl, proto je dobré, když se s trimováním začne již od štěněte. Zhruba v půl roce věku psa se doporučuje provést první. Poté je u výstavních psů doporučovaný interval co čtyři týdny, u ostatních co dva měsíce.

Co vše je v trimování zahrnuto?

U nás v psím salonu se v rámci kompletní péči TRIM zaměřujeme nejen na trimování a finální úpravu srsti vašeho pejska. Provádíme také čištění uší a depilaci chlupů vnějšího zvukovodu, postaráme se o oční okolí i o zastřihnutí drápků. Můžete nechat vašeho psího miláčka užít si čistící koupel pro výplach chlupových folikulů včetně regenerační masky, vysušení a vyčesání. V případě zájmu je možné provést také ošetření análních žlázek.